• شماره تماس: 03132363975 - 09135522558
  • ایمیل: maraelc11@gmail.com
  • ساعت کار: شنبه تا پنجشنبه 08:30-16:30

المان های نوری

انوع المان نوری بر اساس محل نصب

المان های نوری بر اساس محل نصب به انواع زیر تقسیم بندی می شوند :

  • المان های میدانی
  • المان های عرضی خیابانی
  • المان های پایه چراغی
  • المان های تراکم بالا

 

برای دیدن فیلم و عکس نمونه کار ها در اینستاگرام کلیک کنید

المان های میدانی

المان های استفاده شده در میادین می تواند انواع مختلفی داشته باشد به طور مثال اگر میدان در ورودی شهر قرار دارد می توان المانی برای آن انتخاب کرد که گویای خصوصیات ویژه شهر از جمله فرهنگ، شغل عمده ی مردم شهر، آثار تاریخی شهر، شخصیت های ویژه شهر و یا … باشد. یا اینکه نام میدان به گونه ای است که می توان با یک المان نوری نام میدان را در افکار عمومی جامعه تداعی کرد. برای درک بهتر این موضوع نام میدانی که معمولا در همه ی شهرهای ایران قرار دارد میدان غدیر است که با انتخاب المان نوری نماد ولایت به صورت ابعاد بزرگ در وسط میدان و یا ابعاد کوچکتر در روبروی ورودی میدان میتوان جلوه ی بصری مناسبی برای مردم شهر و مسافران ایجاد کرد.

المان نوری مخروطی ویژه نور پردازی میدان با اسنفاده از ریسه های سوزنی

المان های عرضی خیابانی

این المان ها اشکال جذاب و فوق العاده زیبایی هستند که معمولا در ابتدای خیابان ها به ویژه خیابان های اصلی و ورودی شهر نصب می شود که نصب آن ها با ترکم بالا به طور مثال هر 50 متر در عرض خیابان می تواند زیبایی کار را چندین برابر کند.

المان نوری عرضی خیابان قابلیت ساخت در انواع مختلف

المان های پایه چراغی

این دسته از المان ها به طور معمول اشکال دو بعدی هستند که بر روی پایه چراغ های کنار خیابانی و یا وسط خیابانی نصب میشود زیبایی این المان ها زمانی به چشم می آید که با تراکم زیاد روی همه ی پایه چراغ های یک مسیر نصب می گردد.

المان نوری درخت نصب شده بر روی پایه چزاغ

المان های تراکم بالا

المان های تراکم بالا اشکال نوری دو بعدی و یا سه بعدی هستند که در یک معبر خاص با ترکم زیادی استفاده می گردند به طور مثال نصب توپ های نورانی در ابعاد و رنگ های متفاوت به صورت رندم در فواصل 1 الی 4 متری از هم می تواند زیبایی ویژه ای به معبر بدهد این نوع المان ها معمولا برای خیابان های سنگ فرش شده که بیشتر عابران پیاده از آنجا عبور می کنند نصب می شود.