تونل نور با استفاده از کنترلر ریسه های سوزنی
05
ژانویه

تجهیزات تونل نور

برای اجرا و خرید تجهیزات تونل نور در ابتدا باید به این سه مورد توجه داشت :

  • آب و هوای منطقه
  • محل نصب
  • بودجه

و با در نظر گرفتن این موارد نوع تونل و تجهیزات تونل نور را انتخاب کرد.

در کل عمده ترین هزینه در تونل نور مربوط به ریسه های به کار رفته می باشد.

در ادامه به بررسی پرمصرف ترین ریسه ها و تونل نور های اجرایی توسط شرکت مشکات الکترونیک پارسیان می پردازیم و مزایا و معایب هر یک را ذکر خواهیم کرد.

ریسه سوزنی 320 ال ای دی :

طول واقعی و مفید این ریسه ها بین 20 تا 21 متر میباشد. و به یک کنترلر 8 حالته متصل است که از این طریق با استفاده از برق 220 ولت شهر را ه اندازی میگردد. این نوع ریسه دارای 320 عدد ال ای دی است. تونل نور با استفاده از این ریسه ها با حذف کنترلر 8 حالته ی هر ریسه و اتصال همه ی آن ها به یک کنترلر جهت محافظت ریسه در برابر باران و هماهنگ شدن ریتم ها انجام میگیرد که دارای مزایا و معایب زیر است.

مزایا:

ریتم پذیری

قیمت مناسب

در دسترس بودن

محافظت در برابر باران

ریتم های هماهنگ متنوع از جمله ثابت

کنترل با استغاده از ریموت

معایب:

سری بودن ال ای دی ها ( اگر یک عدد از ال ای دی ها آسیب ببیند یک چهارم ال ای دی های موجود در هر ریسه خاموش میشود).

عدم استفاده در محیط های با دمای بالای 40 درجه

برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.

کلیک کنید ( تونل نور )

 

تونل نور

مراحل اجرای تونل نور

به صرفه ترین نوع تونل استفاده از ریسه های چینی است البته با تکنیکی که مختص شرکت مشکات الکترونیک پارسیان می باشد زیرا قیمت این ریسه ها به نسبت ریسه هایی که در اروپا برای تونل نور استفاده می شود فوق العاده پایین است و این اختلاف قیمت به قدری آشکار است که اگر بیش از 50 مرتبه ریسه ی چینی آسیب ببیند و تعوض گردد باز جبران قیمت ریسه های اروپایی را نمی کند یعنی ریسه های اروپایی قیمتی معادل با بیش از 50 برابر ریسه های چینی را داراست. پس با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد اگر فضای نصب به نحوی است که میتوان از این ریسه ها استفاده کرد برای این کار لحظه ای جای درنگ نیست. لازم به ذکر است منظور از فضا دمای محیط است که آیا در تابستان به بیش از 40 درجه ساتی گرد می رسد یا نه.

مزیت دیگر استفاده از ریسه های چینی علاوه بر قیمت مناسب افکت های متنوعی است که میتوان به آن داد که این کار توسط یک عدد ریموت کنترل انجام می پذیرد.